Anasayfa / Saç Ekimi Sonrası / Saç Ekimi Sonrası Hangi Şampuan

Saç Ekimi Sonrası Hangi Şampuan

Saç ekimi sonrasında şampuan seçiminde bir tek ekilen saçları yerinden oynatılmamasına dikkat edilebilir çünkü saç ekim sonrasında da kullanılacak şampuanların çok önemi yoktur. Her ne kadar ekim yapan klinikler kendi sattığı ürün varsa ısrarla onun kullanılmasını önerse de şampuanların ciddi farkları yoktur.Çünkü hiçbir şampuan saç dökülmesini durdurmaya yeterli gelmez ve hiçbir şampuan ekilen saçlara zarar vermez. Tek sorun şampuanın köpürtülürken köklerin yerinden oynama ihtimalidir, direkt köpük şeklinde alınabilen şampuanlar bu soruna çözüm getirmiştir.

Saç ekiminden sonra köklere zarar vermemek için hazır köpük şeklinde şampuanlar tercih edilmelidir, köpük kolayca yayılıp kolayca yıkanabileceği için köklerin zarar görme ihtimali olmaz.

Aslında şampuan kadar yara kabuklarının yumuşatılması için kullanılacak ürün de önemlidir, yaygın olarak kullanılan cilt nemlendiricileri uygulanması ve temizlenmesi zordur bunun yerine jel yapısında ürünler tercih edilmelidir. Jel hem kolay uygulanır hem de pasif su akımıyla rahatça temizlenebilir. Jel yapısı gereği içerisine mikrop öldürücü maddeler konması sayesinde saç ekimi sonrası iltihaplanma riskini de minimize eder.

Sonuç olarak ;

Saç ekimi sonrası şampuan seçimi kadar yara kabuklarının yumuşatılması için uygulanacak ürün de önemlidir, kabukları yumuşatmak için sıradan cilt nemlendiricileri değil su bazlı jeller kullanılmalı yıkamak için de normal şampuan değil hazır köpük şampuan kullanmak olabilecek riskleri en aza indirger.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.