Anasayfa / Saç Ekimi Sonrası / Postop Nasıl Kullanılır?

Postop Nasıl Kullanılır?

Saç ekimi uzmanları ve doktorunuz tarafından farklı bir şekilde önerilmediyse Post Op Saç Ekimi Sonrası Temizlik Setini aşağıda belirtildiği şekilde kullanabilirsiniz.

Saç Ekimi Sonrası İlk Yıkama Ne Zaman Yapılır?
Ekim yaptıran kişiler kafalarında oluşan kanama, kabuklaşma ve pıhtılaşmadan kurtulmak için ilk yıkamayı 24 ile 72 saat arasında yapmalıdır. Postop ile yapılacak saç ekimi sonrası yıkama ilk etapta Jel ile başlanmalıdır. Sonrasında bir süre bekleme – yıkama – köpük – bekleme – yıkama – kurulama şeklinde olmalıdır.

postop nasıl kullanılır

Postop Jel Uygulaması
Yıkamayı planladığınız bölgeyi ıslatacak şekilde 2-3 mm’lik tabaka oluşturacak kadar jel sürünüz. Pıhtıların yumuşaması ve bölgede var olan mikropların ölmesi için 10 dakika kadar (pıhtı çok fazlaysa bu süre uzatılabilir) bekleyiniz. Jel kurumasını beklemeden bu sürenin sonunda orta basınçlı duş ile jeli uzaklaştırınız. Jeli uzaklaştırmak için elinizle okşar şekilde silebilirsiniz ancak jel dokunmadan sadece su ile yıkanabilecek içerikle formüle edildiği için elinizle temizlemek zorunda değilsiniz. Jelin hiç yıkanmaması halinde kendiliğinden yok olacaktır. Jel pıhtı ve kabukların yumuşatılmasında en etkili olacak şekilde hazırlanmıştır.

Postop Köpük Uygulaması
Yıkama ürününüz hazır köpük alabileceğiniz şekilde formüle edilmiştir. Pompaya bastıkça hazır köpük çıkar, normal şampuanlar gibi ayrıca köpürtmek gerekmez ve kökler yerinden oynamaz. Temizlemeyi düşündüğünüz alanı köpükle kaplayın 3-4 dakika sonra orta basınçlı duş altında elinizle hafif okşama şeklinde yıkayarak uzaklaştırın. Post Op jel ve köpüğü doktorunuz farklı şekilde önermedi ise günde bir veya iki defa uygulayabilirsiniz.

Post Op Saç Ekimi Sonrası Temizlik Setinin diğer temizlik ürünlerinden farkları

*Yaygın olarak kullanılan cilt nemlendirici kremlerin mikrop öldürücü etkisi yoktur.

Jel içeriğindeki klorheksidin adlı maddenin uygulandığı alandaki mikropları % 99.9 oranında öldürdüğünü kanıtlayan çok sayıda bilimsel çalışma vardır.

*Ekim sonrası yaygın olarak kullanılan cilt nemlendiricileri uygulandığı alandan zor temizlenir, temizlemek için uğraşılırsa köklere zarar verilebilir temizlenmezse ekim noktalarını kapatarak hava almasını engeller.

Jeli temizlemek gerekmez sadece su tutarak uzaklaştırılabilir, jel hiç yıkanmasa bile 10-20 dakikada kendiliğinden buharlaşıp yok olur ve zararlı tabaka oluşturmaz.

*Nemlendiricilerin içinde yağ olduğu için tam temizlemek daha zordur.

Jel sadece duş yardımıyla çok rahatlıkla temizlenebilecek şekilde hazırlanmıştır.

*Nemlendirici kremler pıhtıların üzerinde oluşturduğu tabakayla arada mikropların çoğalacağı bir ortama (vasat) sebep olabilir.

Post Op jel içeriğindeki klorhexidin sayesinde bölgedeki mikropları % 99.9 oranında yok ettiği gibi tabaka oluşmasına da sebep olmaz.

*Yoğun olmaları sebebiyle ameliyat alanına nemlendirici kremin uygulaması zordur ve köklerin yerinden oynamasına sebep olabilir.

Post Op jel çok rahat uygulanabilecek şekilde hazırlanmıştır.

*Cilt nemlendiricilerin cildi besleyici etkileri vardır.

Jel cilt dışında saç kökünü besleyici etkileri vardır.

Post Op Köpük

Saçlar çok kısa olduğu için şampuanların ameliyat alanında köpürtülmesi zordur ve normal şampuan köpürtülür iken ekilen kökler yerinden oynayabilir ve zarar görebilir.

Post Op Köpük hazır köpük halindedir ve istenildiği kadar elde edilebilir, ameliyat alanına dokunmadan köpük olarak uygulanır. Bu sayede kökler zarar görmez.

Normal saçlar için üretilen şampuanların içindeki kimyasal maddeler yeni ekilmiş saçların dibindeki küçük yara sebebiyle zarar verebilir

Post Op Köpük mümkün olan en hafif formülle üretilmiştir, alerjik bünyelerde ve bebeklerde rahatlıkla kullanılabilir.

Şampuanlar sadece temizlik etkilerine sahiptir.

Post Op Köpük temizlik yanı sıra saçı besleyici , cildi rahatlatıcı ve ödem (şişlik) giderici etkilere de sahiptir.

sac-ekiminde-yikama-islemi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir