Anasayfa / Saç Ekimi Sonrası / Kullanım Yerleri

Kullanım Yerleri

Jelin kullanıldığı tek yer saç ekimi sonrası yıkamadır. Köpük saç ekimi sonrası yıkamada kullanılabildiği gibi bebeklerde ve diğer zamanlarda da temizlik amacıyla kullanılır. Setteki her iki ürün de ilk yıkamadan itibaren kafa derisi kabuk ve pıhtılardan tamamen temizlenene kadar kullanılabilir. Diğer ekim işlemleri olan sakal, kaş, bıyık ve favori ekimleri sonrası temizlikte de kullanılabilir. Hazır köpük şeklinde hazırlanmış saç ekimi sonrası temizlik köpüğü saç besleyici kaliteli bir şampuan içeriğine yakın bir içeriğe sahiptir.

Postop Saç Ekim Sonrası Temizleme Jeli Kullanım Yeri ;

Jel içeriğindeki %98 oranındaki su sayesinde saç ekimi sonrası oluşan pıhtı ve yara kabuklarının yumuşamasını sağlar. İçeriğindeki klrohexidin glukonat sürüldüğü alandaki mikropların % 99.9 öldürücü etkiye sahiptir. Yara iyileşme hızını artıran dexpantenol sayesinde ekim yapılan noktalarda epitelizasyon hızlanacak ve kökler daha çabuk kaynayacaktır.

Saç ekimi sonrası yumuşatıcı jel olarak formülüze edilen Postop Saç Ekimi Sonrası Temizleme Jeli bu amaçla kullanılan cilt nemlendirme kremlerinden farklı olarak çok daha kolay uygulanır ve yağ içermediği için suyun pasif akışıyla çok rahat bir şekilde temizlenebilir. Saç ekimi sonrası yumuşatma amacıyla uygulanan cilt nemlendiricileri gibi cilt nemlendiricisi olarak kullanılmaz sadece saç, sakal, bıyık, kaş ekimi gibi işlemlerden sonra oluşan pıhtı ve yara kabuklarını yumuşatmak amacıyla kullanılır.

Postop Saç Ekim Sonrası Temizleme Köpüğü Kullanım Yeri ;

Jelle yumuşatılan kurumuş pıhtı ve yara kabuklarının saç dipleri ve kafa derisinden uzaklaştırılması için kullanılır. Hazır köpük olduğundan şampuan gibi köpürtmeye gerek yoktur. Bu sayede şampuanı köpürtürken köke zarar verme ihtimali varken Postop Saç Ekimi Sonrası Temizleme Köpüğü kökü yerinden oynatacak bir travma oluşturmaz.

Kabuk ve pıhtılar temizlendikten sonra jel kullanmaya gerek yoktur ancak doktorunuz tarafından farklı bir şampuan önerilmediyse kabuklar temizlendikten sonra da köpük kullanımına devam edilebilir.

Köpüğün içeriği olabildiğince yumuşak formda ve daha az kimyasal içerecek şekilde hazırlandığından saç ekimi sonrası dışında bebeklerde de güvenle kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.